BAST Page Banner

Klient: Grupa Inter-Elektro

Zakres: zarządzanie projektem, integracje z zewnętrznymi systemami ERP, back-end Development, front-end Development, koordynacja/design management, projekt UX/UI, naming, identyfikacja wizualna, ilustracje

BAST – Baza Aktualnych Stanów Towarowych. Magazyn produktowy w chmurze

BAST to system integrujący 300+ hurtowni i producentów z branży elektryczno-oświetleniowej. Dane, które wymienia są dostępne dla Członków Grupy bezpośrednio w ich ERPach lub za pośrednictwem stworzonej przez nas aplikacji webowej.

Inter-Elektro S.A. to grupa zakupowa utworzona w celu reprezentowania wspólnych interesów hurtowni elektrycznych należących do Grupy. Obecnie do Grupy należy do ponad 50 hurtowni elektrycznych, a ich współdziałanie ma na celu wzmocnienie pozycji całej Grupy jak i poszczególnych jej członków na polskim i europejskim rynku dystrybutorów. U podstaw dynamicznego rozwoju Inter-Elektro S.A. i stałego umacniania swojej pozycji wśród liderów dystrybucji materiałów elektrycznych w Polsce leży bliska współpraca ze wszystkimi wiodącymi dostawcami oraz realizacja szeregu nowych, innowacyjnych projektów.

Problem projektowy: Członkowie Grupy Zakupowej pomimo uczestnictwa, nie mają możliwości skorzystania z jej potencjału.

Dostępność produktu jest kluczową wartością, którą każdy dystrybutor (członek Inter-Elektro S.A.) chciałby dostarczyć swoim Klientom. Dystrybutorzy mali i średniej wielkości nie są w stanie konkurować dostępnością produktów na rynku, który coraz bardziej się konsoliduje, a duże podmioty zdobywają z czasem niemal monopolistyczną pozycję.

Korzyści z integracji członków Inter-Elektro ze sobą to m.in.: uzyskanie potencjału produktowego, którym dysponuje Grupa u każdego z Członków, rozproszenie kosztów integracji z Producentami, zmniejszenie ilości tzw. „półkowników“, czyli produktów nierotujących, a tym samym uwolnienie pieniędzy zamrożonych w stanach magazynowych.

BAST Warehouse

Insight: Co by było, gdyby każdy z Członków miał kolejny, wielki wirtualny magazyn? System, który integruje Hurtowników, czyli Członków Grupy Zakupowej ze sobą nawzajem oraz z Grupą Zakupową i Producentami materiałów elektrycznych.

  • Współdzielenie informacji na temat dostępności towarów poszczególnych Członków, co pozwoli na szybkie kupno i sprzedaż towarów pomiędzy poszczególnymi Członkami.

  • Ułatwienie prowadzenia zakupów grupowych przez Inter-Elektro S.A.

  • Udostępnienie Członkom poprzez Interfejs www Systemu BAST i API informacji o produktach, w szczególności ich parametrów technicznych przy wykorzystaniu standardu ETIM.

  • Zwiększenie efektywności wykorzystania powierzchni magazynowej, co przełoży się na zmniejszenie kosztów jej utrzymania.

  • Tworzenie raportów dla Inter-Elektro S.A. pozwalających lepiej poznać i zrozumieć bieżące trendy rynkowe oraz proaktywnie odpowiadać na zapotrzebowanie klientów.

  • Zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa systemu poprzez zaawansowany system uprawnień do poszczególnych modułów.

Założenia biznesowe

Celem projektu było stworzenie systemu informatycznego, który usprawni działanie spółki Inter-Elektro S.A. oraz jej poszczególnych Członków poprzez realizację celów takich jak:

BAST Structure

Kluczowe funkcjonalności

Zaproponowane rozwiązanie to system zintegrowanej sieci magazynów produktowych, który:

  • Pokazuje bieżące stany magazynów poszczególnych członków Grupy.

  • Umożliwia składanie zamówień pomiędzy Członkami.

  • Wymienia informacje na temat produktów.

  • Zbiera dane o sprzedaży, co pozwala planować i negocjować kontrakty z Producentami.

Schemat działania systemu – wymieniane informacje

BAST Connections

Zakres działań:

Integracje:
Comarch, Optima, Comarch XL, Streamsoft Presitż, Subiekt GT,
Integracje dedykowane

Planowanie:
planowanie, warsztaty, wizja, zarządzanie

Interfejs:
projekt UI, responsywność, testy, naming, branding

BAST Presentation

Masz pytania? Chciałbyś poznać ofertę?
Skontaktuj się z Michałem.

Michał
BAST Devices
BAST Phones

Zarządzanie projektem

Naszym zadaniem jest nie tylko wdrożenie systemu, ale również zidentyfikowanie potrzeb, zaplanowanie działań, zaprojektowanie funkcjonalności, przedstawianie sugestii związanych z rozwojem systemu, cykliczne prezentacje. Niebagatelnym zadaniem jest również koordynacja wdrożenia z poszczególnymi Członkami Grupy. To wszystko sprawia, że występujemy w roli partnera technologicznego, czyli zespołu, którego zadania wykraczają poza „po prostu“ wykonawstwo Systemu.

Schemat pracy o interacyjnym charakterze w projekcie

BAST Planning
BAST Devices 3M
BAST Device Zoom

Projekt UX i interfejsu

To zaplanowanie procesów, które Użytkownicy będą mogli wykonać, a następnie użycie biblioteki elementów takich jak tabele, formularze, przeciski, zakładki, listy rozwijane itd., aby te procesy zrealizować.

Aby efektywnie tworzyć i rozwijać system, projektowanie jako inżynieryjna praca, wymaga syntezy możliwych scenariuszy i akcji, przełożenia ich na elementy interfejsu, a następnie rozplanowania na ekranach zrozumiałych do Użytkownika. 

Jednocześnie, aby system nabrał charakteru, na kluczowych ekranach zaprojektowaliśmy ilustracje, które odnosząc się w dosłowny sposób do istoty systemu „magazynu w chmurze“, informują użytkownika o tym, co wydarzyło się w systemie lub co użytkownik ma wykonać w następnym kroku.

Doskonalenie

Wierzymy, że systemy informatyczne powinny powstawać organicznie. Bliska współpraca z Zarządem Grupy pozwoliła nam zrozumieć cele nie tylko dla tego projektu, ale również dla Grupy Zakupowej i poszczególnych jej Członków. Dzięki temu system staje się kluczowym elementem ekosystemu Spółki. Jednocześnie ewolucja poszczególnych Członków następuje w tempie dostosowanym do potrzeb i możliwości każdego z osobna. Współpraca trwa od 2017 roku, a podsumowanie dotychczasowych działań ze strony Prezesa Zarządu jest następujące:

BAST Line

“Terminowość, elastyczność, dyspozycyjność, profesjonalizm (…)”

“W 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę z Cognize (grupą KMK) nad systemem BAST. Od tego czasu projekt jest wzorowo tworzony i zarządzany. Wyróżniającymi cechami pracy Cognize (grupy KMK) są terminowość, elastyczność, dyspozycyjność, profesjonalizm i co najważniejsze umiejętność przedstawienia skomplikowanych rozwiązań programistycznych w przystępnej formie.”

Zbigniew Mastek
Prezes Zarządu Inter-Elektro

Poznaj nasze wybrane realizacje

DobreGniazdka.pl – największy dropshipping w swojej kategorii w Polsce.

BAST – system B2B dla grupy zakupowej Inter-Elektro.

THS – rozbudowany system sprzedaży wielokanałowej i międzynarodowej (Magento 2).

Kosmos Sklep – eCommerce głównego dystrybutora Burton w Polsce (Magento 2).

Nasiona Kwietne – kompleksowy system sprzedaży cyfrowej. Branding + system sprzedażowy (Magento 2).

Masz pomysł, gotową specyfikację lub potrzebę biznesową?

Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.