Kampania pozyskiwania 
leadów dla HeadChannel

HeadChannel

Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie wyróżniającej się oprawy graficznej do kampanii dotyczącej pozyskania leadów. Zakres obejmował poszczególne elementy struktury kampanii takie jak grafiki do reklam w mediach społecznościowych, landing page, mailing, poradnik, kreacje remarketingowe.
Zakres:
  • ilustracje
  • skład
Zespół:
  • Michał Kozik
  • Marek Kozik
  • Ola Procak

Porozmawiajmy o współpracy.

Wyzwanie projektowe

Z racji pokrewieństwa działalności Headchannel i naszej, wiedzieliśmy, że wizerunek dużych firm tworzących oprogramowanie jest zaskakująco jednolity. Ponadto w gąszczu reklam w mediach społecznościowych (był to pierwszy element kampanii, na który trafiali użytkownicy) wyróżnienie się było kluczowe.

Proces

Przeprowadzony research potwierdził nasze przypuszczenia i pozwolił zdefiniować wizerunek, wokół którego większość firm z branży wytwarzania oprogramowania się porusza. 


Założenia projektowe, które przygotowaliśmy określały nie tylko na jakich elementach wizualnych oprzemy kampanię, ale również czego będziemy unikać.

Co odradzamy:

– kompozycje ikon nawiązujące do technologii; 
– ilustracje obrazujące środowisko pracy.

Co rekomendujemy:

– wyróżniającą się kolorystkę 
– charakterystyczne ilustracje 
– unikalną symbolikę.
Po zaprezentowaniu “formuły”, według której zaproponowaliśmy tworzenie ilustracji przedstawiliśmy dwie drogi – proste, minimalistyczne grafiki oraz bogatsze, nieco bardziej odważne i wieloznaczne ilustracje. Klient zdecydował o wyborze drugiej,z pewnością ciekawszej, ale bardziej ryzykownej drogi, a na podstawie zaakceptowanej koncepcji przygotowaliśmy trzy ilustracje, które komunikowały przygotowane wcześniej przez Klienta zagadnienia Insighty / obserwacje.

Strategia komunikacji

szans związanych z oprogramowaniem w branży nieruchomości;
– używania tzw. "pudełkowego" oprogramowania;
– monotonii powtarzających się czynności.

Masz pytania? Chciałbyś poznać ofertę?

Skontaktuj się z Michałem!

Sukces Kreacji!

Zobacz inne nasze realizacje:

Szukasz rozwiązania e-commerce?
Napisz do nas!