Spacer śladami bluesa 
w Katowicach

Aplikacja mobilna Szlak Śląskiego Bluesa
Klient – Katowice Miasto Ogrodów jest główną instytucją kultury Miasta Katowice. Szlak Śląskiego Bluesa jest jedynym tego typu projektem na świecie, gdzie po ścieżkach historii muzyki oprowadzają nas osoby, które tę historię tworzyły.
Zakres:
  • koncepcja aplikacji 
  • UI / UX 
  • design
  • wdrożenie aplikacji mobilnej
Zespół:
  • Marek Kozik
  • Michał Kozik
  • Martyna Bargiel
  • Patryk Dorosz

Porozmawiajmy o współpracy.

Zakres prac / 
Wyzwanie projektowe
Punktem startowym w projekcie była niezwykła treść – wspomnienia ikon bluesa, które opowiadają o klubach, tworzących mapę bluesa na Śląsku.

Od momentu zapoznania się z treścią, wspólnie z Zespołem Klienta opracowaliśmy koncepcję usługi – spaceru po Szlaku Bluesa, w której pomaga aplikacja mobilna przygotowana na systemy iOS i Android.

 

Zadanie, które przed nami postawiono od strony technicznej dotyczyło zaprojektowania i oprogramowania aplikacji, jednak ważniejszym było zbudowanie zaangażowania odbiorców aplikacji. Jak zaprojektować usługę, która umożliwia odkrycie miejsc na Śląsku, w których rozwijał się blues w Polsce w swoim złotym okresie?


Aplikacje, serwisy, strony internetowe

Technologia

Wymaganiem klienta dla aplikacji Szlaku Śląskiego Bluesa była jej wieloplatformowość. Jednocześnie z uwagi na ograniczony budżet, koszty jej wykonania oraz utrzymania miały pozostawać minimalne.

Zaproponowaliśmy rozwiązanie oparte o HTML5, JS oraz Cordova przy jednoczesnym wykonaniu dedykowanego API do komunikacji aplikacji z systemem CMS służącym do zarządzania danymi aplikacji przez Klienta. 

W celu dostosowania aplikacji do tzw. design language poszczególnych systemów (Android, iOS) konieczne było dostosowanie niektórych elementów aplikacji do tych środowisk. Finalnie, aplikacje zostały opublikowane w Google Play i App Store.

Szlakiem Śląskiego Bluesa

Miejsca, historie, ludzie!

Masz pytania? Chciałbyś poznać ofertę?

Skontaktuj się z Michałem!

Po wdrożeniu
Aplikacja, która jest fundamentem Szlaku Śląskiego Bluesa funkcjonuje od końca 2016 roku. Cieszymy się, że zadowolenie użytkowników dołożyło ziarenko do tytułu Człowieka Roku 2016 w Katowicach, który uzyskał Wojciech Mirek – osoba odpowiedzialna za projekt po stronie Miasta Ogrodów.
Szukasz rozwiązania e-commerce?
Napisz do nas!